Aşk Tek Başına Yeterli Mi ?

Aşkı evrensel olarak anlatmak çok zordur. O kadar fazla tercümesi, hikayesi, tanımı var ki aşk üzerine ortak bir nokta da buluşmak neredeyse imkansız. Tabi ki ufak tefek noktalarda da olsa benzer kanılar içinde olduğumuz yerler var. Çok zor ulaşılması, herkes tarafından farklı bir anlam taşıdığı, kutsal bir duygu olduğu gibi.Daha önceki yazılarımda da aşk üzerinde çokça durdum (Aşk Üç Harften Fazlası ve Aşkı EzberdenYaşamamak Lazım) ve anlatmaya çalıştım size elimden geldiğince ama aşkı satırlara sığdırmak birkaç sayfa ile sınırlandırmak imkansızdır sizin de tahmin edeceğiniz gibi.

Peki o kadar özel olan ‘’Aşk,’’ birine delicesine aşık olmak, onla bir ömür boyu mutlu yaşamak için yeterli midir? veya sadece aşkı hissetmek yeterli midir bir ilişkinin sürekliliği için. Bence kesinlikle hayır!

Evet aşk dünyanın en kutsal duygusu ama tek başına uzun birliktelikler için yetersiz bir duygu. Aşkın kardeşleri olması lazım, yalnız başına aşk bir yerden sonra yetemez iki kişiye birden. Aşkın yanına ‘’Güven’’ ekmek lazım aşkın yanına ’’Saygı’’ ekmek lazım aşkın yanına ‘’Hoşgörü’’ ekmek lazım aşkın yanına ‘’Sabır’’ ekmek lazım…Somut veya somut ne olursa olsun yalnızsan eğer eksiksin demektir. Evet aşk çok büyük ve ulaşılması zor bir duygu ama yalnız başına o kadar da güçlü bir duygu değil!


Ben aşkı naçizane kendi duygumdan, kalbimden, hislerimden geldiğince anlatmaya ve size aktarmaya devam edeceğim.


Peki sizce aşk nedir? aşk tek başına mutlu olmak için yeterli midir? fikirlerinizi merak ediyor ve önemsiyorum. Sizde kendi duygularınızı ifade etmek isterseniz yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.