Aşkı Bulma Yolum 2

Bu hikayenin devamını Duygu'nun kaleminden okuyacaksanız. İlk hikayeyi okumayanlar için buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sonra ;
O gitmişti ve ben cidden ona verdiğim sözü tutamadığım için çok üzülmüştüm. Sonra arkadaşımın yanına gidip 
Murat aradı gidiyormuş bugün. Akşam oturacağız demiştik ama unuttuk dedim.
O gittikten sonra onunla öyle konuşamamıştık hiç . ilk mesajı ona doğum gününde atmıştım onu hatırlıyorum.
O günden sonra onunla sık sık konuşmaya başlamıştık. 
Onunla konuşmak kendimi mutlu hissettiriyordu. Ve sürekli onunla konuşurken gülüyorduk.
Sonra birbirimize hikayeler anlatmaya başlamıştık her akşam onunla geç saatlere kadar konuşur, hikaye anlatırdık. Onun bana ilk anlattığı hikayeyi hatırlıyorumda, o an anlamıştım onunda benden hoşlandığını ama işte o zaman korkularım vardı onunla, benimle, bizimle alakalı.
O zamanlar hep onu kendimden soğutmaya çalıştım ama olmadı. O mesaj atsın diye hergün whatsapp a giriyordum ve onun son görülmesene bakıyordum. 
Sonra ben nevşehire gittim. Ve tuhaf bi olay vardı onunla sadece akşamları konuşuyorduk. Sonra ben merak edip ona sordum bunu oda sabahları uyuduğunu o yüzden mesaj atamadığını söylemişti. Ve her akşam onunla sabahlara kadar konuşuyorduk.
Sonra bende ona bir hikaye anlatmaya başladım ve duygularımı o şekilde anlatmıştım ona. Ama dediğim gibi başlarda korkularım çok fazlaydı. Hep uzaktan ilişkilerin yürümeyeceğine inanırdım.Evet ondan en başından beri hoşlanıyordum ama bu yetmezdi, uzaktan yürütmemize. O yüzden de ona çoğu zaman belli ettim onu arkadaş olarak gördüğümü  ve kimseyle çıkmak istemediğimi.
Ama sonra onunla her konuşmamızdan sonra ona daha çok bağlandım,daha çok değer verir hale geldim. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmadan uyuyamadığında, benimle sabahladığında, sabah erken kalmam gerektiğinde beni uykumdan uyandırdığında... ve onu cidden sevmeye başlamıştım.

Sonra bir gün akşam arkadaşıma giderken korkmuştum ve onu aramıştım. Gideceğim yere kadar onunla konuşarak gitmiştik. Ama o gün hayatımda o zamana kadar geçirdiğim en güzel gündü çünkü beni kahkahalara boğmuştu. O gün ikimizde delicesine gülüyorduk ve ben o gün çok mutlu olmuştum.
O günden sonra arkadaşlarımlada konuştuğumda ona bir şans vereceğimi ve onunla ne olursa olsun denemek istediğimi söylemiştim. 
Sonra finaller bitmişti ve ben eve gidecektim o beni yine yalnız bırakmadı.Otobüs yolculuğunda sabaha kadar benimle birlikte oturdu, konuştuk ve bu beni kendimi değerli hissettirmişti.
Eve gittiğimde de onunla konuşmaya devam ettik. Ben gizli saklı sana mesajlar atıyordum. Sonra o bana sorduğunda benimle olmak istediğini ben orda bişey diyememiştim ve oda ben hazır olucaya kadar bir daha sormayacağını söylemişti.

Ocağın 7 sinde onunla konuşurken artık kararımı vermiştim onunla olmak istiyordum. Ve o akşam biraz da benim zorumla o sormuştu. Ve 08/01/2016 tarihinin ilk saatlerinde onunla artık sen ben olmak yerine biz olmaya karar vermiştik...