Aşkı Ezberden Yaşamamak Lazım

Artık sevgiler aşklar kalıplaşmış kelimelerden, cümlelerden ilerisine gidemiyor maalesef ki. Sırf söylemek için söylenen sözler, yalandan öteye geçemiyor ki bu da gerçekten acı veren bir durum. Bu kadar basit olmamalı, o kelimeleri kullanmak söylemek… Belki de her birinin ayrı bir hikayesi olan o kelimelere, onu gerçekten yaşayarak hissederek söyleyen insanlara bir nevi ihanet oluyor.
Bunun ötesine geçmemiz lazım. Hiç birimiz bir dizi veya film karakteri değiliz, elimizde bir senaryo varmış gibi ezberden söylemememiz lazım onları. Aşkı basitleştirmemek lazım. Zaten bunu çok iyi yapan diziler ve filmler mevcut. Bırakalım onlar oynasın oyununu! Onlar o kadar basit ve kolaymış gibi aksettiryorlar ki aşkı, ve o kadar güzel oynuyorlar ki kelimelerle hamur yoğurur gibi, aşka inanan aşkı gerçekten yaşayan herkes eminim ki bu durumdan rahatsızdır. Aşk bu kadar basit olmamalı! Aşkı kelimelerle anlatacaksak eğer içi boş olmamalı içine öyle duygular sığdırmalıyız ki gerçekten o kelimenin hakkını verelim. Sadece söylemek için söylemek yolda birine adres sorarken ‘’kardeşim x market nerede ? ‘’ sorusunda ki ‘’kardeşim’’ kelimesini kullanmak gibi bir durum. İçi boş sadece seslenme nidası olarak kullanılan bir kelimeden başka bir anlam ifade etmiyor. Örnek belki de absürt oldu ama inanın ki söylemek istediğim şeyi güzel özetlediğimi güzel bir örnek verdiğimi düşünüyorum. Hayatım,birtanem,aşkım vs. bu kelimeleri yolda görüp de adres sorduğunuz birine söylediğiniz gibi kullanmayın. Kıymetini bilin o sözcüklerin.
Gelelim en önemli sözcüğümüze. ‘’seni seviyorum’’ yazması sizin de bildiğiniz gibi çok basit iki saniyeyimizi alan bir durum. İşte asıl önemli olan o kelimenin içini doldurmak. Seni seviyorum derken içini doldurmak o cümlenin. Seni seviyorum çünkü ; ben seninle güne başlıyorum, ben seninle umuda yolculuk yapıyorum, ben seninle aşka yelken açıyorum, ben seninle sevgi sözcüğünü baştan anlamlandırıyorum.
Ben aşkımı iki kelimelik bir cümleye sığdırma acizliğine kapılmıyorum. Uzun cümleler kuruyorum ki seni seviyorum'un içini doldurayım diye.

Demek istediğim, satırlardır anlatmak istediğim konu şu ki ; ‘’seni seviyorum’’ basit iki kelimeden fazlası olmalı!